Kuşu Belediye Başkanlığı

KUŞU ÇPL ZİYARETİ

KUŞU ÇPL ZİYARETİ

İlçe kaymakamı Türker Çağatay HALİM, köy ve kurum ziyaretleri kapsamında 8 aralık 2015 salı günü Kuşu köyünü ve Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul müdürü Mehmet GÜRE'den okulla ilgili bilgiler aldı. Okul binası ve bahçesini tertipli ve bakımlı bulduğunu ifade eden ilçe kaymakamı HALİM, okulla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: 'Çok Programlı Lise bünyesinde dört bölümde öğretim yapılıyor. Genel lise, meslek lisesi, anadolu lisesi ve anadolu meslek programı. Bu okulumuz 1982 yılında eğitime açılmış. Kuşu, belde statüsünü yitirip köy statüsüne dönüşmesine rağmen, öğretmenler ve köy halkının hususi gayreti ile okul öğrenci sayısı artırılarak eğitime açık tutulmaya çalışılıyor. Halen, 69 öğrencimiz bu okulda eğitime devam ediyor. Türkiye genelinde birincilik, ikincilik gibi sınav derecesi elde eden öğrenciler yetiştirmiş bir okul burası. Okulun bahçesi, binası, laboratuvarı, derslikleri, yemek salonu oldukça yeterli. Kütüphaneyi de yeterli buldum. Okul idaresi ve öğretmenler gayretli. 2 idareci 8 öğretmen, 1 memur, 2 yardımcı personel görev yapıyor' dedi. Okul idaresince ilçe kaymakamından zekâ oyunları ile malzeme talep edildi. İlçe kaymakamı HALİM, 'İlk kez bir okulda böyle bir talep geldi. Hafta sonları öğretmenlerimiz, öğrencilerimize yönelik gönüllü olarak zekâ oyunları kursu veriyor. Mangala oyunu buna dahil. Mangala benim de ilgi duyduğum geleneksel, stratejiye dayanan bir Türk oyunu. Bu talebi, karşılayacağız. Bilhassa, tebrik ediyorum' dedi.
 
Kuşu ÇPL Öğrenci Dağılımı
Sınıf / Şube Öğrenci Sayısı
Anadolu Lisesi 9-A 23
Meslek Lisesi 9-A 19
Meslek Programı 9-A 1
Genel Lise 10-A 1
Anadolu Lisesi 10-A 6
Genel Lise 11-A 8
Genel Lise 12-A 11
TOPLAM 69


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TÜRKER ÇAĞATAY HALİM’İN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
 
Tarih boyunca esir olmamış Türk Milleti; kahramanca ve inançla mücadele ederek Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandırdı ve cumhuriyet kuruldu. Cumhuriyet; her türlü imkansızlıklar içinde yeniden varoluş mücadelesi veren bir milletin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük güç olduğunun ve milli iradenin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.
 
Cumhuriyetimizin ilanı ile Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü uygulamaya konuldu ve egemenliğin tek sahibi millet oldu.
 
Kurtuluş Savaşı’nda sergilenen birlik ve beraberlik ruhu; vatanın bekasına, milletin iradesine kast eden hainlere karşı, farklılıkları bir kenara bırakarak kenetlenen Milletimizce, 15 Temmuz gecesinde bir kez daha yaşatıldı.Aziz Milletimiz; cumhuriyetine, demokrasisine ve milli iradesine yönelik tehditleri bertaraf edeceğini ve bu değerlerine son nefesine kadar sahip çıkacağını bugüne kadar tüm dünyaya gösterdi ve bundan sonra da göstermeye devam edecek.
 
Millet olarak; büyük fedakârlıklar sonucu kurulan ülkemizin küresel ölçekte bir güç haline gelen konumunu, Milletimizin sarsılmaz kardeşliğini, bugün de yarın da aynı kararlılık ve azim ile koruyacak, geliştirecek ve buna mani olmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.
 
Dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri olan ekonomisi, çağdaş hukuk düzeni, cumhuriyeti pekiştiren devasa yatırımları, terörle mücadele ederken dünya barışına da katkı sunan milli ordusu ile dost ve soydaş ülkelere de güven veren bir ülke konumuna geldik. Gurur verici kalkınma ve gelişme hamleleri yaşandı. Toplumsal refah tüm vatandaşlarımızı kapsar hale geldi. Türkiye’miz jeopolitik konumu sebebiyle dünyanın önemli bir güç savaşına sahne oluyor. Bu vahşi savaştan güçlenerek çıkıyoruz. Türkiye 80 milyon vatan evladını kucakladığı gibi Ortadoğu’yu, Balkanları ve Kafkasları da aynı sevgi ve uzak görüşlülükle kucaklıyor. Gözü, kulağı ve kalbi olmaya devam ediyor.
 
Büyük bir gurur ve coşku ile,  bu mutlu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

DEVAMI

KUŞU BELDESİNDE BAYRAMLAŞMA

Simav Kaymakamı ve aynı zamanda Kuşu belediye başkanı Türker Çağatay HALİM,  Ramazan Bayramı’nın ilk günü Kuşu belediye binasında halkla bayramlaştı. İlçe kaymakamı ve Kuşu belediye başkanı HALİM, “ Kuşu’da meclis ve encümen oluşturdum. Simav Kaymakamlığı personelleri arasından görevlendirme yaptım. Böylece; yazı işleri, mali hizmetler, fen işleri, zabıta birimleri kuruldu. Belediye Kanununa göre kurulması zorunlu dört birimi de oluşturduk. Kuşu güzel hizmetlere kavuşmak üzere. Web sitemiz de donanımlı olarak hizmete girecek ve vatandaşlarımızı yapılan hizmetler hakkında bilgilendireceğiz” dedi.
Simav Kaymakamı ve aynı zamanda Kuşu belediye başkanı Türker Çağatay HALİM ve eşi Esin HALİM, Kuşu beldesindeki şehit aileleri olan AKDAĞ ve DEMİRTAŞ ailelerini de evlerinde ziyaret ederek bayramlaştı.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Türker Çağatay HALİM
Simav Kaymakamı - Kuşu Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • KUŞU ŞEHİT ER ŞENAYİ AKDAĞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ
  • KUŞU NURULLAH BAYRAM İLK VE ORTA ÖĞRETİM OKULU
  • KUŞU ŞEHİT ER SABİT DEMİRTAŞ ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  • Kuşu

Videolar