KUŞU BELEDİYE BAŞKANLIĞI

KUŞU ÇPL ZİYARETİ

KUŞU ÇPL ZİYARETİ

İlçe kaymakamı Türker Çağatay HALİM, köy ve kurum ziyaretleri kapsamında 8 aralık 2015 salı günü Kuşu köyünü ve Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul müdürü Mehmet GÜRE'den okulla ilgili bilgiler aldı. Okul binası ve bahçesini tertipli ve bakımlı bulduğunu ifade eden ilçe kaymakamı HALİM, okulla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: 'Çok Programlı Lise bünyesinde dört bölümde öğretim yapılıyor. Genel lise, meslek lisesi, anadolu lisesi ve anadolu meslek programı. Bu okulumuz 1982 yılında eğitime açılmış. Kuşu, belde statüsünü yitirip köy statüsüne dönüşmesine rağmen, öğretmenler ve köy halkının hususi gayreti ile okul öğrenci sayısı artırılarak eğitime açık tutulmaya çalışılıyor. Halen, 69 öğrencimiz bu okulda eğitime devam ediyor. Türkiye genelinde birincilik, ikincilik gibi sınav derecesi elde eden öğrenciler yetiştirmiş bir okul burası. Okulun bahçesi, binası, laboratuvarı, derslikleri, yemek salonu oldukça yeterli. Kütüphaneyi de yeterli buldum. Okul idaresi ve öğretmenler gayretli. 2 idareci 8 öğretmen, 1 memur, 2 yardımcı personel görev yapıyor' dedi. Okul idaresince ilçe kaymakamından zekâ oyunları ile malzeme talep edildi. İlçe kaymakamı HALİM, 'İlk kez bir okulda böyle bir talep geldi. Hafta sonları öğretmenlerimiz, öğrencilerimize yönelik gönüllü olarak zekâ oyunları kursu veriyor. Mangala oyunu buna dahil. Mangala benim de ilgi duyduğum geleneksel, stratejiye dayanan bir Türk oyunu. Bu talebi, karşılayacağız. Bilhassa, tebrik ediyorum' dedi.
 
Kuşu ÇPL Öğrenci Dağılımı
Sınıf / Şube Öğrenci Sayısı
Anadolu Lisesi 9-A 23
Meslek Lisesi 9-A 19
Meslek Programı 9-A 1
Genel Lise 10-A 1
Anadolu Lisesi 10-A 6
Genel Lise 11-A 8
Genel Lise 12-A 11
TOPLAM 69


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İLÇE KAYMAKAMIMIZDAN BELEDİYE BAŞKANIMIZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Simav Kaymakamı Türker Çağatay HALİM beraberinde ilçe jandarma komutanı Binbaşı Mustafa MATAR, ilçe emniyet müdür v. Aytaç AYHAN ile 31 mart yerel yönetimler seçimlerinde Kuşu Belediye Başkanlığı görevine seçilen Feridun AKTAY’a, “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu ve başarılar diledi. 

DEVAMI

97/1 KASABAMIZDAN ASKERE GİDEN GENÇLERİMİZ

Bu sene  Kasabamızdan vatani görevlerini yerine getirmek için askere gidecek olan  4 genç için  "Baba Ocağından Peygamber Ocağına" isimli uğurlama töreni düzenlendi. Kasabamız Merkez Camiisinde  Numan Şahin, Ahmet Şahin, Mehmet Akkuş ,Kadir Akkuşun   Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlidin ardından dualarla uğurlandı. Askerlerimize hayırlı tezkereler dileriz.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
FERİDUN AKTAY
KUŞU BELEDİYE BAŞKANI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • KUŞU BELEDİYESİ HİZMET BİNASI
  • KUŞU ŞEHİT ER ŞENAYİ AKDAĞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ
  • KUŞU NURULLAH BAYRAM İLK VE ORTA ÖĞRETİM OKULU
  • KUŞU ŞEHİT ER SABİT DEMİRTAŞ ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Videolar