Kuşu Belediye Başkanlığı

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Simav Kaymakamlığı himayesinde, Liseler arasında mangala ve satranç yarışması tertip edildi.
 
Dereceye giren öğrenciler:

ADI SOYADI OKULU KATEGORİ DERECE
Özgüner GÜRBÜZ
 
Fen Lisesi Liseler Arası Satranç Birinci
Emre ŞENOL Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Liseler Arası Satranç İkinci
 
ADI SOYADI OKULU KATEGORİ DERECE
Fadime AKSU
 
Kuşu ÇPL Lise Kızlar -Mangala Birinci
Rabia DURAK Kuşu ÇPL Lise Kızlar -Mangala İkinci
 
ADI SOYADI OKULU KATEGORİ DERECE
Oğuz Alp GÖKALP
 
Kuşu ÇPL Lise Erkekler - Mangala Birinci
Nurullah BOZKURT Kuşu ÇPL Lise Erkekler - Mangala İkinci
 
Ortaokullar arasında il ve bölge düzeyinde atletizm yarışmasında dereceye giren Öğrenciler:
ADI SOYADI OKULU KATEGORİ DERECE
Sıla ATA Osman Bey Ortaokulu Ortaokullar Atletizm (1500 - 800 m koşu) Birinci
Büşra GÜNEY Osman Bey Ortaokulu Ortaokullar Atletizm (1000 m koşu) Birinci
 
Ayrıca, gençlik merkezleri arasında düzenlenen Türk Halk Müziği yarışmasında ilçemizi temsil eden Simav Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Aslı KAYGUSUZ’da  ilçe kaymakamı tarafından ödüllendirildi.
 
Dereceye giren öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ŞİRİKÇİ ile birlikte, İlçe Kaymakamı Türker Çağatay HALİM’i makamında ziyaret etti. Dereceye giren öğrenciler, ilçe kaymakamı tarafından ödüllendirildi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TÜRKER ÇAĞATAY HALİM’İN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
 
Tarih boyunca esir olmamış Türk Milleti; kahramanca ve inançla mücadele ederek Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandırdı ve cumhuriyet kuruldu. Cumhuriyet; her türlü imkansızlıklar içinde yeniden varoluş mücadelesi veren bir milletin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük güç olduğunun ve milli iradenin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.
 
Cumhuriyetimizin ilanı ile Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü uygulamaya konuldu ve egemenliğin tek sahibi millet oldu.
 
Kurtuluş Savaşı’nda sergilenen birlik ve beraberlik ruhu; vatanın bekasına, milletin iradesine kast eden hainlere karşı, farklılıkları bir kenara bırakarak kenetlenen Milletimizce, 15 Temmuz gecesinde bir kez daha yaşatıldı.Aziz Milletimiz; cumhuriyetine, demokrasisine ve milli iradesine yönelik tehditleri bertaraf edeceğini ve bu değerlerine son nefesine kadar sahip çıkacağını bugüne kadar tüm dünyaya gösterdi ve bundan sonra da göstermeye devam edecek.
 
Millet olarak; büyük fedakârlıklar sonucu kurulan ülkemizin küresel ölçekte bir güç haline gelen konumunu, Milletimizin sarsılmaz kardeşliğini, bugün de yarın da aynı kararlılık ve azim ile koruyacak, geliştirecek ve buna mani olmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.
 
Dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri olan ekonomisi, çağdaş hukuk düzeni, cumhuriyeti pekiştiren devasa yatırımları, terörle mücadele ederken dünya barışına da katkı sunan milli ordusu ile dost ve soydaş ülkelere de güven veren bir ülke konumuna geldik. Gurur verici kalkınma ve gelişme hamleleri yaşandı. Toplumsal refah tüm vatandaşlarımızı kapsar hale geldi. Türkiye’miz jeopolitik konumu sebebiyle dünyanın önemli bir güç savaşına sahne oluyor. Bu vahşi savaştan güçlenerek çıkıyoruz. Türkiye 80 milyon vatan evladını kucakladığı gibi Ortadoğu’yu, Balkanları ve Kafkasları da aynı sevgi ve uzak görüşlülükle kucaklıyor. Gözü, kulağı ve kalbi olmaya devam ediyor.
 
Büyük bir gurur ve coşku ile,  bu mutlu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

DEVAMI

KUŞU BELDESİNDE BAYRAMLAŞMA

Simav Kaymakamı ve aynı zamanda Kuşu belediye başkanı Türker Çağatay HALİM,  Ramazan Bayramı’nın ilk günü Kuşu belediye binasında halkla bayramlaştı. İlçe kaymakamı ve Kuşu belediye başkanı HALİM, “ Kuşu’da meclis ve encümen oluşturdum. Simav Kaymakamlığı personelleri arasından görevlendirme yaptım. Böylece; yazı işleri, mali hizmetler, fen işleri, zabıta birimleri kuruldu. Belediye Kanununa göre kurulması zorunlu dört birimi de oluşturduk. Kuşu güzel hizmetlere kavuşmak üzere. Web sitemiz de donanımlı olarak hizmete girecek ve vatandaşlarımızı yapılan hizmetler hakkında bilgilendireceğiz” dedi.
Simav Kaymakamı ve aynı zamanda Kuşu belediye başkanı Türker Çağatay HALİM ve eşi Esin HALİM, Kuşu beldesindeki şehit aileleri olan AKDAĞ ve DEMİRTAŞ ailelerini de evlerinde ziyaret ederek bayramlaştı.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Türker Çağatay HALİM
Simav Kaymakamı - Kuşu Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • KUŞU ŞEHİT ER ŞENAYİ AKDAĞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ
  • KUŞU NURULLAH BAYRAM İLK VE ORTA ÖĞRETİM OKULU
  • KUŞU ŞEHİT ER SABİT DEMİRTAŞ ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
  • Kuşu

Videolar