KUŞU BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TÜRKER ÇAĞATAY HALİM’İN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

TÜRKER ÇAĞATAY HALİM’İN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
 
Tarih boyunca esir olmamış Türk Milleti; kahramanca ve inançla mücadele ederek Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandırdı ve cumhuriyet kuruldu. Cumhuriyet; her türlü imkansızlıklar içinde yeniden varoluş mücadelesi veren bir milletin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük güç olduğunun ve milli iradenin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.
 
Cumhuriyetimizin ilanı ile Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü uygulamaya konuldu ve egemenliğin tek sahibi millet oldu.
 
Kurtuluş Savaşı’nda sergilenen birlik ve beraberlik ruhu; vatanın bekasına, milletin iradesine kast eden hainlere karşı, farklılıkları bir kenara bırakarak kenetlenen Milletimizce, 15 Temmuz gecesinde bir kez daha yaşatıldı.Aziz Milletimiz; cumhuriyetine, demokrasisine ve milli iradesine yönelik tehditleri bertaraf edeceğini ve bu değerlerine son nefesine kadar sahip çıkacağını bugüne kadar tüm dünyaya gösterdi ve bundan sonra da göstermeye devam edecek.
 
Millet olarak; büyük fedakârlıklar sonucu kurulan ülkemizin küresel ölçekte bir güç haline gelen konumunu, Milletimizin sarsılmaz kardeşliğini, bugün de yarın da aynı kararlılık ve azim ile koruyacak, geliştirecek ve buna mani olmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.
 
Dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri olan ekonomisi, çağdaş hukuk düzeni, cumhuriyeti pekiştiren devasa yatırımları, terörle mücadele ederken dünya barışına da katkı sunan milli ordusu ile dost ve soydaş ülkelere de güven veren bir ülke konumuna geldik. Gurur verici kalkınma ve gelişme hamleleri yaşandı. Toplumsal refah tüm vatandaşlarımızı kapsar hale geldi. Türkiye’miz jeopolitik konumu sebebiyle dünyanın önemli bir güç savaşına sahne oluyor. Bu vahşi savaştan güçlenerek çıkıyoruz. Türkiye 80 milyon vatan evladını kucakladığı gibi Ortadoğu’yu, Balkanları ve Kafkasları da aynı sevgi ve uzak görüşlülükle kucaklıyor. Gözü, kulağı ve kalbi olmaya devam ediyor.
 
Büyük bir gurur ve coşku ile,  bu mutlu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İLÇE KAYMAKAMIMIZDAN BELEDİYE BAŞKANIMIZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Simav Kaymakamı Türker Çağatay HALİM beraberinde ilçe jandarma komutanı Binbaşı Mustafa MATAR, ilçe emniyet müdür v. Aytaç AYHAN ile 31 mart yerel yönetimler seçimlerinde Kuşu Belediye Başkanlığı görevine seçilen Feridun AKTAY’a, “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu ve başarılar diledi. 

DEVAMI

97/1 KASABAMIZDAN ASKERE GİDEN GENÇLERİMİZ

Bu sene  Kasabamızdan vatani görevlerini yerine getirmek için askere gidecek olan  4 genç için  "Baba Ocağından Peygamber Ocağına" isimli uğurlama töreni düzenlendi. Kasabamız Merkez Camiisinde  Numan Şahin, Ahmet Şahin, Mehmet Akkuş ,Kadir Akkuşun   Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlidin ardından dualarla uğurlandı. Askerlerimize hayırlı tezkereler dileriz.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
FERİDUN AKTAY
KUŞU BELEDİYE BAŞKANI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • KUŞU BELEDİYESİ HİZMET BİNASI
  • KUŞU ŞEHİT ER ŞENAYİ AKDAĞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ
  • KUŞU NURULLAH BAYRAM İLK VE ORTA ÖĞRETİM OKULU
  • KUŞU ŞEHİT ER SABİT DEMİRTAŞ ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Videolar